Spor Hukuku Enstitüsü

Sporda Hoşgörü ve Sevgi Çalıştayı PDF Yazdır e-Posta

21 Nisan 2010  - ANKARA

Herkes için Spor Federasyonu tarafından düzenlenen "Sporda Hoşgörü ve Sevgi Çalıştayı" ikinci gün yapılan çalışmalar ve panelin ardından sona erdi. Panelist ünlü spor yazarları ile tribün liderleri arasında ilginç diyaloglar geçti.

Çalıştayın ikinci gününde uzmanlar ile tribün liderlerinin yaptığı çalışmalar raporlandı. İkinci gün ayrıca ünlü sanatçı Metin Şentürk de çalıştaya katılarak düşüncülerini paylaştı.

Öğleden sonra ise bir panel düzenlenerek, yapılan çalışmalar tartışıldı. Panelin başında konuşan federasyon başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, Türk sporunda kardeşlik atmosferinin elele verilerek sağlanabileceğini ve bu amaçla federasyonun her zaman herkesin hizmetinde olacağını kaydetti. Zorba tüm katılımcılardan büyük bir alkış topladı.  Ardından paneli yöneten Prof. Dr. Birol Doğan, raporun sonuçları ve pratik önerileri sunarken, panelist ünlü spor yazarları ile tribün liderleri ise rapor üzerinde değerlendirmelerde bulundular. Panele spor yazarları ve TV programcıları, Onur Belge, Murat Çimen, Ahmet Çakar, Serhat Ulueren'in yanısıra sosyal hizmet uzmanı Yücel Can, spor hukuku uzmanlarıı Av. Yaşar Akşin, Av. Kısmet Erkiner ve sosyolog Engin Önen katıldı.

 

Panelde tribün şiddetinin temel nedenleri olarak fiziksel yetersizlikler ve medyanın körükleyici tavrı ön plana çıkarken, çözüm önerilerinde ise öncelikli olarak tüm tarafların diyalogunun esas olduğu belirtildi.

Panelin ve çalıştayın kapanış konuşmasını ise GSGM Genel Müdür yardımcısı Nuri Demirci yaptı. Demirci, federasyonumuzu bu girişimden dolayı kutlarken, bu tür diyalog çabalarının sürdürüleceğine de söz verererk, "Burada yapılan çalışma burada sona ermeyecek. Elde ettiğimiz bulguları uzmanların görüşleri ile birleştirerek, bunları federasyonlar, spor kulüpleri ve üniversitelerle de paylaşacağız" dedi. Demirci ayrıca tribün liderlerinden amatör spor branşlarında başarılı olan sporculara da destek olmalarını istedi.

 

Sitemize Hoşgeldiniz...

GENEL DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

Dernek üye defterinde kayıtlı email adreslerinin güncellenmesi amacı ile, genelsekreter@sporhukuku.org adresine kullanmakta olduğunuz email adresi ile başvuru yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,
SHED Genek Sekreterlik

ÖNEMLE DUYURULUR

"SİTEMİZDE YAZARININ ADI BELİRTİLMEK SURETİYLE YAYINLANAN TÜM MAKALELER, SADECE ADI GEÇEN YAZARIN GÖRÜŞÜNÜ YANSITMAKTA OLUP MAKALENİN YAYINLANMASI ENSTİTÜMÜZÜN YAZAR İLE AYNI GÖRÜŞTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ."

Mevzuat