Spor Hukuku Enstitüsü

Haberler
"Spor Hukukunda Güncel Gelişmeler" Konulu Konferans PDF Yazdır e-Posta

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen "Spor Hukukunda Güncel Gelişmeler" konulu konferans, 29 Nisan Cuma günü Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Kırmızı Salon'da gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tolga Akkaya'nın moderatörlüğünü yaptığı konferansta; Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aydın, Spor Hukuku Enstitüsü Başkan Yardımcısı Avukat Alpay Köse ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Başkanı Avukat Engin Tuzcuoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

 
"Spor Hukuku" Sempozyumu PDF Yazdır e-Posta

Çağ Üniversitesi ve Spor Hukuku Enstitüsü tarafından Üniversite kurucusu Yaşar Bayboğan anısına düzenlenen "Spor Hukuku" sempozyumu 14 Nisan 2015 tarihinde Mersin'de gerçekleştirildi. Çağ Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin ve Spor Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Türker Arslan’ın konuşmaları ile başlayan sempozyum iki oturum olarak gerçekleştirildi. Spor Hukuku Enstitüsü Eş Başkanı ve Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. FehimÜçışık'ın yönettiği ilk oturumda, Enstitümüz Başkan Yardımcısı Av. Alpay Köse "Spor Yargısının Yeniden Yapılandırılması", Enstitümüz Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF Tahkim Kurulu Üyesi Av. Uğur Mutlu “Türk Futbol Yargı Sistemi” ve SGM Hukuk Müşaviri Av. Coşkun Dere “Türk Amatör Sporlar Yargı Sistemi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi. Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin’in yönettiği ikinci oturumda ise, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Taner Tabel "6222 sayılı Kanunda Taraftar Suçları",Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Petek "Sporda Şiddet Sonucu Oluşan Zararların Tazmini", Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Odman “Şike Suçları” ve Al Jazeera Türk Spor Müdürü Barış Kuyucu “Medya ve Sporda Şiddet” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Yoğun katılımın olduğu ve bir çok federasyon temsilcisinin katıldığı sempozyum,plaket merasimi ile sona erdi.

 
Spor Kulüpleri Yasası Paneli PDF Yazdır e-Posta

"Spor Kulüpleri Yasası, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" Başlıklı Panel Enstitümüz ve TSYD işbirliği ile 11 Mart 2015 tarihinde TSYD genel merkezinde yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Enstitü Başkanımız Av.Türker Arslan'ın möderatörlüğünde gerçekleşen panelde Enstitü Başkan Yardımcıları Av. Engin Tuzcuoğlu ve Av. H.Alpay Köse ve Gazeteci yazar Atilla Gökçe birer sunum gerçekleştirdiler.

 
Spor Kulüpleri Yasası Paneli PDF Yazdır e-Posta

 
“SPOR YARGISI ve UYGULAMALARI” Mesleki Eğitim Programı PDF Yazdır e-Posta

T.C. İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen “SPOR YARGISI ve UYGULAMALARI” konulu mesleki eğitim programı 14 Mart’ta başlıyor.

Spor Hukuku Enstitüsü onaylı 50 saatlik uygulama odaklı eğitim içeriği ve 15 farklı konu başlığı altında sürdürülecek programda etkin bir tecrübe aktarımı hedeflenmektedir.

Devamını oku...
 
Federasyonlar Boyutu ile Türk Sporunun Geleceği Çalıştayı PDF Yazdır e-Posta

Spor Hukuku Enstitüsü olarak Eşbaşkan Prof. Dr. Fehim Üçışık önderliğinde Av. Engin Tuzcuoğlu, Av. Alpay Köse, Av. Nil Güvenç ve Av. Uğur Mutlu'dan oluşan bir heyet ile 26-29 Ekim tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen "Federasyonlar Boyutu ile Türk Sporunun Geleceği" çalıştayına katılarak katkı sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız...

 
İstanbul Barosu'na Ziyaret PDF Yazdır e-Posta

Spor Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Türker Arslan ve Başkan Yardımcıları Av. Engün Tuzcuoğlu ile Av. H. Alpay Köse Enstitümüzün üyesi de olan İstanbul Barosu Başkanı Sayın Doç.Dr. Ümit Kocasakalı makamında ziyaret ederek yapılması düşünülen ortak projeleri görüştüler.

 
"Sertifikalı Spor Hukuku Programı" Sertifika Töreni PDF Yazdır e-Posta

2013  yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Spor Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen “Sertifikalı Spor Hukuku” programını başarı ile tamamlayan ve bitirme sınavını başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları, 21 Şubat 2014 Cuma günü Spor Hukuku Enstitüsü merkezinde yapılan tören ile takdim edilmiştir.

 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »


Sayfa 1 / 6

Sitemize Hoşgeldiniz...

GENEL DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

Dernek üye defterinde kayıtlı email adreslerinin güncellenmesi amacı ile, genelsekreter@sporhukuku.org adresine kullanmakta olduğunuz email adresi ile başvuru yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,
SHED Genek Sekreterlik

ÖNEMLE DUYURULUR

"SİTEMİZDE YAZARININ ADI BELİRTİLMEK SURETİYLE YAYINLANAN TÜM MAKALELER, SADECE ADI GEÇEN YAZARIN GÖRÜŞÜNÜ YANSITMAKTA OLUP MAKALENİN YAYINLANMASI ENSTİTÜMÜZÜN YAZAR İLE AYNI GÖRÜŞTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ."

Mevzuat