Spor Hukuku Enstitüsü

ÖNEMLE DUYURULUR ! PDF Yazdır e-Posta

ULUSLARARASI SPOR TAHKİM MAHKEMESİ (CAS) BAŞVURU HARCINI  % 100 ARTIRDI

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi “CAS”, 1 Temmuz 2011 tarihinden itibaren başvuru harcını 1.000 İsviçre  Frankı olarak saptamıştır.

CAS’ın yönetim organı olan Uluslararası Spor Tahkim Konseyi (ICAS),  geçtiğimiz Mayıs ayında yapmış olduğu son toplantısında almış olduğu bir kararla, 1 Temmz 2011 tarihinden itibaren CAS’a yapılacak olan Birinci Derece Tahkim ve Temyiz Tahkim başvurularında alınmakta olan 500 (beşyüz) İsviçre Franklık başvuru harcını % 100 artırarak 1000(bin) İsviçre Frankına çıkartmıştır.
Dolayısı ile CAS Kod’un R.64.1 ve R65.2 maddeleri, 1 Temmuz 2011 tarihinde bu karara uygun şekilde tadil dilecektir. CAS’ın 500 İsviçre Franklık başvuru harcı CAS Kod’un ilk kabul edilmiş olduğu 1994 yılında beri değiştirilmemişti.

1Temmuz 2011 tarihinden sonra yapılacak olan başvuruların CAS tarafından işleme alınabilmesi için, yatırılması şart olan bu sabit harcın yeni miktarına bütün spor ve spor hukukçularının dikkat etmesini önemle  uyarırız.

 

Sitemize Hoşgeldiniz...

GENEL DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

Dernek üye defterinde kayıtlı email adreslerinin güncellenmesi amacı ile, genelsekreter@sporhukuku.org adresine kullanmakta olduğunuz email adresi ile başvuru yapılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,
SHED Genek Sekreterlik

ÖNEMLE DUYURULUR

"SİTEMİZDE YAZARININ ADI BELİRTİLMEK SURETİYLE YAYINLANAN TÜM MAKALELER, SADECE ADI GEÇEN YAZARIN GÖRÜŞÜNÜ YANSITMAKTA OLUP MAKALENİN YAYINLANMASI ENSTİTÜMÜZÜN YAZAR İLE AYNI GÖRÜŞTE OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ."

Mevzuat